Coca-Cola cup II. forduló

Dátum: 2013-05-10 18:09:25   •   Posted by: toma3757   •  Category: 10

2013. április 21-én került megrendezésre a Coca Cola cup II. tavaszi fordulójára. Az eseményen középiskolások mérhették össze football tudásukat, a verseny célja a rendszeres testmozgás népszerűsítése. Az ominózus vasárnapi napon, az osztály nagy örömére derűs időre volt kilátás szerte az országban. A csapat és a szurkolótábor a Lehel téren gyülekezett. 12:30-kor elindultunk a 14-es villamospótlóval a foci mérkőzések helyszínére. A Frangepán utcánál leszállva besétáltunk a Vasas SC műfüves csarnokába, ahol osztályfőnökünkkel találkoztunk. A jó időnek köszönhetően a rendezvények kint kerültek megrendezésre, a csapat bevonult az öltözőbe, amíg a szurkolók előkészítették a terepet az önfeledt szurkolásra. A meccsek pontban 13:30-kor kezdődtek, a csapat készen állt a megméretetésekre.

Az első mérkőzés kemény összecsapásnak bizonyult, ahol a 2x15 perc végén igazságos 0:0-ás eredmény született. A szurkolók támogatása, feledtette a focistákkal a nagy hőség kimerítő hatását. A döntetlen végeredmény után negyedóra pihenőt kaptunk, ami javarészt folyadékpótlással és energia bevitellel (evéssel) telt. A pihenő időt szinte teljesen kihasználva kezdődhetett a Schulek elleni összecsapás. Ezen az összecsapáson nagy volt a küzdelem a két csapat között, azonban egy remek összjátékot követően Szabó Bence góljával 1:0-s végeredménnyel megnyertük a mérkőzést. A csapat hihetetlenül örült a győzelemnek. Viszont az öröm nem tartott túl sokáig, ugyanis a csapat pihenés nélkül még két mérkőzést kellett lejátszania, ugyanis az egyik ellenfél nem jelent meg a rendezvényen. A harmadik összecsapást követően, szintén szoros mérkőzésnek lehettünk szemtanúi. Sajnos az utolsó percekben az ellenfél egy gólos előnyre tett szert, amit a hátralévő kis időben nem sikerült ledolgoznunk. Így született meg az 0:1-s végeredmény. Az utolsó mecset a csapat kimerülten kezdte meg, mivel nem kapott elég pihenőidőt. A fáradtság, és a kimerültség meglátszott a csapat teljesítményén, ami 0:4-ás zakóhoz vezetett. A fordulókat követően elkezdődött az eredményhirdetés, ahol az V. helyet sikerült elcsípnünk. A csapat lelkesedése nem fagyott alá, jövőre is szeretne indulni a bajnokságon. A rendezvény végeztével mindenki átöltözött és indulhatott haza ki-ki a maga útján.